top of page

Yemeksepeti.com satılınca çalışanlar (Temsili Değil) :)


Yemek Sepeti geçtiğimiz günlerde 589 Milyon Dolar gibi bir rakama Almanlara satılmıştı. Nevzat Aydın zaten yemek sepeti gibi çılgın ama potansiyeli yüksek bir projeyi hayata geçirerek böyle paralar kazanacağı sinyalini vermişti. Geliştirilmesi gereken yönleri olsa da kabul edelim yemek sepeti, kullanan herkes için bir velinimet. Gelelim bu satıştan bloğumda neden bahsettiğime ; Dedik ya 589 Milyon dolara satıldı diye... İşte Nevzat Aydın o paradan kendisine düşen miktar içerisinden 27 Milyon dolarını şirketin bugünlere gelmesinde emeği olan 114 çalışanına dağıtmış.

Şimdi sakin olun ve elinizden o hesap makinelerini bırakın ;) Kişi başı 230 bin dolar falan yapıyor. Elbetteki herkese eşit verilmemiştir kanımca. Ayrıca şirkette 114 kişiden daha fazlası çalışıyordur bence. Ama burada önemli olan Nevzat Aydın bu kararı vererek kendisini ve bir sonraki iş gücü temin aşamalarını daha kaliteli hale getirmiştir kesinlikle. Ayrıca söylendiğine göre bu dağıtımdan 2 maaş ikramiye alan da var 500.000 TL alan da var. Nevzat Aydın'ı bu çılgın ama değişik hamlesi için tebrik ediyor ve yemek sepeti çalışanlarına parayı güle güle harcamalarını diliyorum :)

Not : Bu yazıdan sonra yemeksepeti'nde müşteri temsilcilerine bağlanıp " Sen 230 sen milyor sen milyon, sen para almışsın, sen bu parayı nettin" diye sorasım geldi. Yapsam mı acaba la ? :)

Haberin linki buyrunuz ;

http://ekonomi.haber7.com/sektorler/haber/1476592-turk-isadami-calisanlarina-27-milyon-dolar-dagitti

#teknoloji #satış #para #yemek #sepeti #ceo

En son bunlar var dedik...
Bunlar  beğeniliyor dedik...
bottom of page